Marka Patent Avukatı Mersin

Anasayfa / Marka Patent Avukatı Mersin

Marka Patent Avukatı Mersin

 

Tescil ve patent kapsamları konusunda faaliyet gösterilen ve mülkiyet haklarının gözetilmesi açısından marka ve patent üzerine hukuku hizmet verilmektedir. Marka, patent ve tasarım konularının yanı sıra yeniliklerin, buluşların, tasarımların da kayıt altına alınması da marka hukuku kapsamında yer almaktadır. Bir marka yaratmak istiyorsanız bunun bütün haklarını üzerinize almanız gereklidir. Aynı zamanda bir buluş yaptığınız zaman patent almanız gerekir. 

Marka hukuku kapsamında destek almanız bir fikir hırsızlığına uğramanıza engel olacaktır. Bu sebeple bilgi almak adına marka patent avukatı Mersin adresine gelebilirsiniz. 

 

 

Bir Marka Ürettim Ne Yapmam Gerekiyor?

 

Bir fikir üretmek, bir buluşma gündeme gelmek kolay olmayan bir o kadar da özel durumlardır. Eğer bir fikriniz var ve bunu hayata geçirmek istiyorsanız hali hazırda bir marka fikriniz varsa bunu proje haline getirmeden önce yapmanız gerekenler vardır çünkü markanız çalınabilir. 

 

Bir hırsızlığa uğramak istemiyorsanız marka avukatı bularak ona danışmanız önemlidir. Marka patent avukatı Mersin adresinde marka yapmak ve marka haklarını üstünüze almak konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer bir marka ürettiniz ve sizden izinsiz kullanılıyor ise marka hakları kapsamında dava açabilirsiniz. Dava açmak için de marka patent avukatı Mersin adresine gelebilirsiniz. 

 

 

Tasarımım Çalındı Hak İddia Edebilir Miyim?

 

Bir tasarım meydana getirdiyseniz bunun için öncelikle marka hukuku kapsamında tasarımın size ait olduğunu ve tüm haklarının sizde olduğunu gösteren bir belge almanız gereklidir. Bu belgeyi almak için başvuracağınız yerleri marka hukuku avukatlarından öğrenebilirsiniz. 

 

Eğer bir tasarım ürettiniz tüm haklarını üstüne aldınız ve bu tasarım sizden habersiz bir şekilde başkasına ait gibi kullanılıyor ise hak iddia etmeniz mümkündür. Böyle bir hırsızlık karşısında bir avukata başvurarak tasarımınızın haklarını koruyabilirsiniz. Ayrıca size ait olan bir malın çalınması ne kadar önemli ise bir tasarım ya da bir fikrin çalınması da o kadar önemlidir. Bu sebeple maddi ve manevi olarak zarar gördüğünüz için dava açabilirsiniz. 

 

Bu konuda ekibimizle iletişime geçerek hem fikir edinebilirsiniz hem de dava süreçleri için destek alabilirsiniz. Eğer tasarımınız çalındıysa hemen ekibimizle iletişime geçerseniz kaybedeceğiniz maddi zarar büyük olmaz ve manevi olarak çok yıpranmazsınız.

 

 

Online İletişim 

 

Mersin Avukat Ekibimiz birçok hukuk dalında size yardımcı olmak için beklemektedir. Marka ve patent konusunda bilgi almak istiyorsanız hemen ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Online olarak da sorularınızı sorabilirsiniz ve dava sürecinde online olarak destek alabilirsiniz. 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo