İdare Hukuku Avukatı Mersin

Anasayfa / İdare Hukuku Avukatı Mersin

İdare Hukuku Avukatı Mersin

 

İdare hukuku avukatı mersin, kamuya tanınan üstünlüğün vatandaşların hak ve hürriyetleri ile dengelenmesini içeren hukuk dalıdır. İdari faaliyetleri ve idare konusunda oluşabilecek haksızlıkları incelemektedir. Aynı zamanda örgüt faaliyetli ve örgüt kurulma konusu da idare hukuku konuları arasındadır. 

 

İdare hukuku diğer hukuk dallarına göre oldukça zor ve karmaşık bir hukuk dalıdır. Kamuya dava açılması süreci insanların zorlandıkları süreçlerden biridir. İdare hukuku, oldukça kurallıdır. Dava açma süreleri ve dava açma şekilleri yasalarda değişik şekillerde düzenlenmiştir. 

 

Devlet tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız idare hukuku kuralları çerçevesinde dava açmanız gerekir. Ancak dava açma süreleri, hangi mahkemeye başvurulacağı gibiler konular oldukça karmaşıktır.

 

Bu sebeple işini iyi bilen bir avukata danışmanız oldukça önemlidir. Mesela 15 günlük bir dava açma süresi hakkınız olabilir. Ancak bundan haberiniz yoksa 16. Günde dava açamazsınız ve hakkınızı elde edemezsiniz. Bu sebeple idare hukuku avukatı Mersin adresine gelen tüm konularda fikir alabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız, haklarınızın ihlal edilmemesi konusunda elinden geleni yapmak için sizi bekliyor. Yanlış bir süreç izlememek için hemen avukatlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

İdare Hukukunun Özellikleri

 

İdare hukuku idari rejim olarak adlandırılır. Türkiye’de uygulanan idare hukuku genç bir hukuk dalıdır. Fransa’da ortaya çıkan idare hukuku, içtihatlara dayanır. İdare hukukunda göz önünde bulundurulur. İdare hukukundan doğan anlaşmazlık ise idari yargıda çözüme kavuşturulur. 

 

İdare hukukundan kaynaklanan bir anlaşmazlık yaşıyorsanız başvuracağınız mahkeme süreç konusunda idare hukuku avukatı Mersin adresine gelerek kafanızda sorulara cevap bulabilirsiniz.

 

Aynı zamanda kamu yararını göz önünde tutan idare hukuku çerçevesinde haklarınızı korumak için iyi bir avukata ihtiyacınız vardır. Ekip arkadaşlarımız haklarınızın ihlal edilmemesi konusunda yanınızda olmak için sizleri bekliyor, hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

İdari Yargı

 

İdare hukukundan doğan uyuşmazlıklar idari yargıda çözülür. İdare hukukunun ilkelerinin belirlenmesi ve yorumlanmasında yetkili yargı kolu olarak da tanımlana idari yargı kolu farklı mahkemelerden oluşmaktadır. Bu mahkemeler;

 

  • Danıştay
  • Askeri İdare Mahkemesi 
  • Bölge İdare Mahkemesi
  • İdare Mahkemeleri

 

İdari yargıya başvururken hangi mahkemeye başvurduğunuz önemlidir. Çünkü idare hukuku kurallar bütününden oluşur. Zaman aşımı yaşamamak için doğru zamanda doğru mahkemeye başvurmanız gerekir.  Bu sebeple idare hukuku avukatı Mersin adresine gelerek, ekip arkadaşlarımız ile hemen iletişime geçebilirsiniz. 

 

Yanlış Mahkemeye Başvurdum Ne Yapmam Gerekir?

 

Dava sürecinde başvurmanız gerekenden farklı bir mahkemeye başvurduğunuz süre içerisinde geçen zaman önemlidir. Ancak bu çözüme kavuşmayacağı anlamına gelmez. En kısa sürede Mersin Avukat ekibimiz ile iletişime geçerseniz size yardımcı olacaklardır.

 

 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo