Bilişim Avukatı

Anasayfa / Bilişim Avukatı

Bilişim Avukatı

 

Günümüzde teknoloji oldukça ilerlemiştir. Bununla birlikte bir bilişim çağında olduğumuzu söylemek yanlış olmaz. Geleceğin mesleği olan bilişim meslekleri aslında günümüzün mesleği oldu diyebiliriz. Bilişim konusunda yapacaklarınız oldukça ilerlemenize katkı sağlayacaktır. Ancak bu konularda da haklarınız ihlal edilebilir ve bu hak ihlallerine de Bilişm Avukatı bakmaktadır. 

 

 

Bilişim Konusunda Haklarım Nelerdir?

 

Bilişim konusunda haklarınızın neler olduğunu bilmiyorsanız bilişim avukatı Mersin adresine gelerek bilgi alabilirisiniz. Ayrıca genelde bilgisayar başında zaman geçiriyorsanız online olarak da hizmet alabilirsiniz. 

 

Bilişim konusunda bazı haksızlıklara uğrayabilirsiniz. Örneğin yaptığınız bir yazılım sizden habersiniz satılabilir. Ya da bilişim üzerinden yaptığınız bir uygulama sizden habersiz bir şekilde başkaları tarafından satılabilir. Böyle durumlarda bir bilişim avukatına ihtiyacınız vardır. 

 

 

Siber Suçlar Kapsamında Avukat Desteği Alabilir Miyim?

 

Teknoloji çağında yaşadığımız için artık hayatımızın büyük bir kısmını teknolojik aletler kapsamaktadır. Sosyal medya uygulamaları ve internet siteleri sıkça zaman geçirdiğimiz alanlardır. İnternette zaman geçirirken başımıza bir şey gelmez diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, burada ise bilişim avukatı Mersin aklınıza gelmeli. Çünkü teknoloji ile birlikte doğan suçlardan biri siber suçlardır. 

 

Siber suçlar teknolojik aletler üzerinden insanların bilgilerinin çalınması gibi büyük suçlar olabilir. Aynı zamanda telefonunuzda kişiler bilgiler de çalınabilir ve yayınlanabilir. Tüm bunları kontrol altına almak için bilişim üzerine işlenen suçlar yasalarla değerlendirilmektedir. Siz de başınıza gelen bir bilişim suçundan dolayı haklarınızın ihlal edildiğiniz düşünüyorsanız Bilişim Avukatı Mersin adresine gelebilirsiniz. Burada yalnız bir haksızlık yaşamanız gerekmez. Ekibimizden bilişim konusunda uğrayabileceğiniz haksızlıklar konusunda ve haklarınızın neler olduğu konusunda bilgi alabilirisiniz. 

 

 

Fikrim Çalındı Ne Yapmalıyım?

 

Bir fikriniz var ve bunu hayata geçirmek istiyorsunuz. Fikrinizin ne olduğu, ne kadar büyük olduğu önemli değildir. Burada önemli olan sizin fikriniz olması ve tüm haklarının fikir doğmasından itibaren size ait olduğudur. Dünyada hızla ilerleyen teknoloji, ülkemizde de ilerliyor ve sıkça kullanılıyor. Kullanılırken dikkat edilmesi gereken şeyler olduğunu ise bilen insan sayısı çok değil. Bu sebeple her konuda olduğu gibi ilerleyen teknoloji ile de yeni suçlar ortaya çıkıyor. Bunlardan en önemlisi fikir hırsızlığı. 

 

Bir fikir hakkında yazı yazıyor ve yayınlıyor olabilirsiniz. İnternet aracılığı ile yazınıza birçok kişi ulaşabilir ve yazını kopyalayıp kendi fikri gibi kullanabilir. Bu durumda sizin fikriniz ve emeğiniz çalınmış demektir. Bu fikir hırsızlığının önüne geçmek için bilişim konusunda ne gibi haklarınız olduğunu bilmek önemlidir. Haklarınızın ne olduğunu öğrenmek için bilişim avukatı Mersin adresine gelip ekibimizle özel olarak iletişime geçebilirsiniz. 

Mersinde bulunan hukuk büromuza her zaman sizlerle ilgileniceğimize şüpheniz olmasın. Mersin Avukat olarak sizlerin hizmetinizdeyiz.

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo