Silifke Avukat

Anasayfa / Haber & Blog / Silifke Avukat

Silifke Avukat

Silifke avukat seçim adımlarında sizin davanızın türüne dair gerekli bilgi birikimine sahip olup olmadığı konusunda uygun denetlemeler yapmalısınız. Ayrıca kişilerin daha öncesinde hangi dava sonuçlarını elde ettiği ve sahip olduğu hukuki tecrübenin sizin davanızı üstlenmeye uygun olup olmadığının da incelenmesi gerekiyor. Ceyhun Güvel aracılığı ile avukatlık alanında aklınızda tek bir soru işareti bulunmadan gerekli olan vekaletinizi verebilir ve davanın akış sorumluluğunu ona aktarabilirsiniz.

 

 

Ağır Ceza Davalarında Avukatlık Desteği

Silifke avukat seçim süreci içerisinde en dikkatli olunması gereken alanların başında ağır ceza geliyor. Ağır ceza davaları cezai müeyyide konusunda diğer mahkemelere göre çok daha yüksek bir sınara sahiptir. Zimmete para geçirmeden başlayarak taksirler ve kasten adam öldürmeye kadar birçok suç ağır ceza kapsamında değerlendirilir. Ayrıca irtikap ve hileli iflas suçları da bu mahkeme kapsamında değerlendirmeye alınır.

 

 

Hileli İflas

Silifke avukat hileli iflas alanında da dava sürecinin izlenmesi de dahil olmak üzere tüm adımları tamamlayacaktır. Bu alanda bilinmesi gereken hususlar;

  • Hileli iflas alanında kişilerin mal varlığını karşı tarafı mağdur etmek için özel olarak azalttığı durumlar karşımıza çıkmaktadır.
  • Bu alanda bir senet ödemesinin yapılma süreci içerisinde kasada yeterli olan miktarın bulunmaması için adımlar atılması da buna dahildir.
  • Kişilerin mal varlıklarını kaçırma aşamasında kayıtların muntazam şekilde tutulması gereken belgelerde hatalar yapması ve yanlış bilgiler vermesi de bu suç türünde en sık rastlanan sorunlardandır.
  • Bu alanda sahte bilançolar çıkartmak ya da sahte muhasebe kayıtlarının tutulması da aynı kapsamda değerlendirilmektedir. Muhasebe kayıtlarında uyulması gereken usullerde resmi unsurların ana kaynak olarak kabul edilmesi gerekiyor.
  • Ana amaç kişilerin kendini iflas etmiş göstererek malların kaçırılması ve karşı tarafın mağdur edilmesidir.

Cezai müeyyidesi 3 yıldan başlayarak 8 yıla kadar uzamaktadır. Ağır ceza davalarında bu keskin yargılama cezai müeyyide sınırları sebebi ile alanında uzman olan isimlerden destek alınması çok büyük önem arz etmektedir.

 

 

Hileli İflas Nasıl İspat Edilir?

Silifke avukat aracılığı ile suçların karşılığında haklarınızın korunması ile sınırlı kalmayarak kişilerin bu suça gerçekten dahil olduklarının ispat edilmesi alanında da gerekli adımlar atılabilir. Hileli iflas suçunun kanıtlama aşamasının diğer suçlara göre bir kademe daha kolay olduğunun belirtilmesi gerekiyor. Özellikle resmi belgelerin sunulması ve gerçek bilançolar ile kayıtlara yansıyan bilançoların farklılığının sunulması mahkemenin bu alanda suçun ispatı için gerekli koşulların yerine getirilmiş saymasını sağlar.

 

 

Taksirli İflas

Hileli iflas kapsamında kişilerin bile isteye mallarını kaçırmak amacı ile kanunsuzluğa dahil olmaları görülüyor. Taksirle iflas kapsamında ise resmi kayıtların tutulması konusunda gerekli olan özenin gösterilmemesi en temel hatasıdır. Bu alanda diğer kasten taksirli ayrımlarında olduğu gibi cezai müeyyide bu tür kapsamında çok daha kısıtlıdır.

 

 

Taksirli İflasta Cezai Müeyyide

Kişilerin en kısa süre içerisinde gerekli olan başvuruları yaparak haklarını zamanaşımına düşmeden gerekli şekilde koruması gerekiyor. Taksirli olan iflas adımlarında 3 aydan başlayarak 2 yıla kadar uzayabilecek bir cezai müeyyide karşımıza çıkmaktadır. Uygun adımlar atıldığı zaman alınan cezanın maddi cezaya dönüştürülmesi ya da ertelenmesi de mümkün olacaktır. Bu erteleme ya da para cezasına dönüştürme adımlarında da kişilerin kesinlikle alanında uzman bir avukattan destek alması çok daha verimli olacaktır.

 

 

Mahkeme Sonucuna İtiraz

Kişilerin ağır ceza mahkemelerinde elde ettikleri sonuca itiraz etme hakları da vardır. Alınan sonuca öncelikli olarak olağan hukuki yollar aracılığı ile itirazda bulunma gibi bir hakkınız bulunuyor. Mahkeme soncuna itiraz edilirken tamamlamanız gereken ilk adım istinaf adımıdır. İstinaf adımının tamamlanması için davanın sonucunun resmi olarak size tebliğ edilmesinin hemen sonrasında 15 gün içerisinde gerekli itirazları yapmalısınız.

 

 

Delil Toplama Süreci

Silifke avukat delillerin niteliği konusunda da size gerekli bilgileri verecektir. Kişilerin haklılıklarının ispat edilmesi için karşı tarafın haklarını ihlal etmeden gerekli olan başvuruların tamamlanması gerekiyor. Bir davada halklılığın ispat edilmesi için sunulan delillerin karşı tarafın özel hayatını istismar etmeden ve gizliliği ihlal etmeden toplanması gerekiyor. Avukatınız hangi delillerin mahkemeye sunulmasının riskli olduğu konusunda size gerekli olan bilgileri verecektir.

 

 

Avukatınızdan Bilgilendirme Talep Edin

Silifke avukat ve Mersin Avukat size gerekli olan tüm dava akış bilgilerine dair gerekli olan iletileri sunma sorumluluğuna sahiptir. Her bir mahkeme adımında durumun ne yönde ilerlediğine dair bilgilendirmelerin müvekkile yapılması gerekir. Sizin aklınıza takılan ayrıca herhangi bir sorun olursa bunu da avukatınıza sorabilirsiniz. Bazı dava tiplerinde mahkemeye gitmenize dahi gerek kalmadan temsil adımlarınızın tümünün sorunsuz bir biçimde tamamlanmasını mümkün kılabilirsiniz.

 

 

 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo