Pozcu Avukat

Anasayfa / Haber & Blog / Pozcu Avukat

Pozcu Avukat

Pozcu avukat desteğini evliliklerin sonlandırılması aşamasında da alabilirsiniz. Avukat desteğinin alınması sürecinde daha önce sorumluluğunu almış olduğu davalarda avukatın ne gibi sonuçlar elde ettiği detayının da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu alanda Ceyhun Güvel’e güvenebilir ve mahkeme sürecinin sizin için madden ve manen çok daha az yıpratıcı geçmesi için bir fırsat elde edebilirsiniz.

 

 

Boşanma Sürecinde Avukat Desteği

Pozcu avukat desteği aracılığı ile aile birliğinin sizi manen ve madden olumsuz etkilemeden sonlandırılması için adım atabilirsiniz. Boşanma davalarında avukat desteği hem bu birliğin sorunsuz şekilde tamamlanması hem de velayet ve nafaka gibi hakların korunması için harika bir sistem oluşturmaktadır. Boşanma süreci denildiği zaman temelde 2 farklı seçenek akla gelmelidir;

 • Çekişmeli boşanmalarda genel olarak taraflar ortak bir zemin bulamazlar. Bu nedenle kişisel hakların korunması ve evlilik birliğinin sonlandırılması daha büyük önem arz eder.
 • Tarafların kendilerini temsil edecek bir avukat bulmalarının sonrasında davalara bizzat katılma zorunlulukları yoktur.
 • Anlaşmalı boşanmanın uygulanması için ise kişilerin en az bir senelik bir evlilik birliği kurmuş olması gerekiyor. Bu durumda sürenin tutmadığı davalarda çekişmeli boşanma kategorisinde kendini göstermektedir.
 • Anlaşmalı boşanmalarda avukat desteği alınmış olsa dahi kişilerin dava salonunda kesinlikle hazır bulunması gerekiyor.
 • Bu kuralın getirilmesinin temel sebebi ise kişilerin anlaşmalı olarak boşanma kararını kendi iradeleri ile aldıklarını teyit etmektir.
 • Bu şekilde zorlamadan doğabilecek hak ihlallerinin de önüne geçilir.

Bu detaylar ve çok daha fazlası ile alakalı avukatınız size gerekli olan tüm bilgileri aktaracaktır.

 

 

Özel Boşanma Sebeplerine Dahil Olan Hususlar Nelerdir?

Kişilerin evliliklerini sonlandırırken bir gerekçe de sunulması gerekiyor. Bu alanda özel sebepler olarak belirtilen başlık altında ele alınan seçenekler;

 • Onur kırıcı davranışların geliştirilmesi
 • Hayata kast edilmesi
 • Taraflardan birinin haysiyetsiz bir hayat sürmesi
 • Kişilerin suç işlemesi
 • Toplum içerisinde eşlerin birbirini küçük düşürmesi ve onurunu zedelemesi
 • Akıl hastalığının zuhur etmesi

Kişilerin bu sebepleri sunmaları kadar delillendirmeleri de çok önemlidir. Elde edilecek olan delilin kesinlikle legal yollardan ele geçirilmesi ve mahkemeye de bu şekilde sunulması gerekir.

 

 

Akıl Hastalığı Sebebi ile Boşanma

Akıl hastalığının zuhur etmesi boşanma konusunda en sık karşılaşılan noktaların başında geliyor. Bu hastalığın eşler tarafından birbirinden gizlenmesi sorunun temelidir. Kişilerin hastalıklarını evliliğin başında gizlemden sunması gerekir. Aksi takdirde evliliğin güven üzerine kurulu olan birliğinin sarsılması gerekçesi ile dava açılabilir. Daha öncesinde alınan dava sonuçlarına bakıldığı zaman eşlerden birinin akıl sağlığının olmamasının yeterli bir boşanma sebebi olarak görüldüğünün de altı çizilmelidir. Akıl hastalığının tıbbi olarak raporlanmış olması oldukça önemlidir.

 

 

Nafaka Talebi

Pozcu avukat aracılığı ile nafaka talebinde bulunma aşamasını da tamamlayabilirsiniz.

 • Nafakanın ödeme tarihleri ve miktarı karşı tarafın elde edeceği gelir ve gelirinin eline geçtiği tarihe göre belirlenir.
 • Bu alanda her iki tarafın da haklarının korunması için miktara da çok önem verilir. Toplam yıllık gelir de baz alınarak nafaka bağlanır. Aynı süreç. Tazminatta da kendini göstermektedir.
 • Bir ferdin çocuğun velayetini alması durumunda karşı tarafın çocuğun bakımına katılmak için ödemesi gereken nafaka iştirak nafakası olarak adlandırılır. Bu şekilde çocuğun bakımının maddi sorumluluğun her iki eş üzerinde olduğu da hukuken vurgulanan detaylardandır.

Pozcu avukat sayesinde nafaka ve velayet alma gibi hassas konularda hem kendi hakkınızın hem de çocuğunuzun hakkının korunmasını mümkün kılabilirsiniz. Avukatınızın daha öncesinde aile hukuku konusunda nitelikli dava sonuçlarına imza atmış olması da oldukça önemlidir.

 

 

Nafaka Ödenmezse Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Pozcu avukat nafakanın ödenmediği durumlarda da gerekli olan hukuki sürecin başlatılması için size destek olacaktır. Nafakanın ödenmemesi durumunda kişilerin icra talebinde bulunma hakkı vardır. Herhangi bir mal varlığı bulunuyorsa icra yolu ile alınması mümkün kılınır. Fakat icra getirilecek herhangi bir mal varlığı bulunmuyorsa tedbir nafakası kapsamında disiplin hapsi kararı verilmeyecektir. Bazı mecburi nafakalarda ise karşı tarafın müşkül durumda bırakılması sebebi ile disiplin hapsi istenebilir. Bu ayrımlar konusunda alanında uzman olan avukatınız size gerekli olan bilgileri sorunsuz şekilde sunacaktır.

 

 

Avukatın Süreç Hakkında Müvekkilleri Bilgilendirme Sorumluluğu

Pozcu avukat ve Mersin avukat seçim sürecinin sonrasında davanın açılmasından delillerin belirlenmesine kadar her aşamada gerekli olan destek avukat tarafından verilecektir. Ayrıca davanın başvurularının yapılması ve savunmalar kadar önem arz eden bir diğer durum da müvekkilin bilgilendirilmesidir. Bu alanda davanın hangi aşamada olduğu ve yargılamanın nasıl tamamlanacağı gibi en temel verilerin sunulması gerekiyor.

 

 

 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo