Mut Boşanma Avukatı

Anasayfa / Haber & Blog / Mut Boşanma Avukatı

Mut Boşanma Avukatı

Mut boşanma avukatı sayesinde aile birliğinin sonlandırılma sürecinde hukuki desteği alarak herhangi bir şekilde hak ihlaline uğramamanız için uygun adım atılabilir. Kısa bir süre içerisinde boşanma avukatı aracılığı ile başvurularınızı yaparak ve dilekçelerinizi sunarak süreci tamamlayabilirsiniz.

Ceyhun Güvel sayesinde boşanma sürecinde haklarınızın korunmasına dair tüm desteği alabilirisiniz. Aile hukuku bağlamında gerekli olan tüm hukuki bilgi birikimine sahip olan bu tecrübeli isim süreci sizin için daha sorunsuz tamamlayacaktır. Ayrıca atılan her adımda gerekli olan bilgilendirmelerin yapılması için uygun alt yapı da hazırlanmıştır.

 

 

Boşanma Sürecine Dair Temel Bilgiler

Mut boşanma avukatı aracılığı ile boşanma sürecine dair en temel bilgileri alabilirisiniz.

  • Boşanma süreci ile alakalı olarak kişilerin özellikle anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma ile alakalı bilgi sahibi olması gerekiyor.
  • Anlaşmalı boşanma görece daha kısa sürmektedir. Bu alanda her iki tarafın da ortak noktaları belirlemiş olması gerekir.
  • Anlaşmalı boşanmanın hukuken geçerli bir talep olarak alınması için kişilerin öncelikli olarak en az 1 sene boyunca evli kalması gerekir. Süreç anlaşmalı olsa da tarafların hukuken gerekli olan desteği alması gerekiyor.
  • Anlaşmalı boşanma prosedürlerinin yerine getirilmesi ve metnin hazırlanması sırasında haklarınızın korunması avukatınızın performansına bağlı olarak tamamlanacaktır. 
  • Anlaşmalı boşanma davalarında her iki tarafın da mahkemede hazır bulunması gerekiyor. Taraflardan birinin gelmemesi durumunda anında dava geçersiz kılınacak bir karara da varılmayacaktır.

Mut boşanma avukatı aracılığı ile detaylar ile boğulmadan hukuki prosedürlerin tümünün avukatınız tarafından tamamlanmasını mümkün kılabilirsiniz. Kişilerin en kısa süre içerisinde gerekli olan bilgileri alması için uygun alt yapı hazırlanmış ve dokümanlar üzerinden sizden gerekli olan teyitler alınarak ve bilgilendirmeler yapılarak aile birliği neticelendirilecektir.

 

 

Boşanma Sürecinde Genel Ve Özel Sebeplerin Bildirilmesi

Aile birliğinin neden sonlandırıldığına dair gerekli olan gerekçelerin sunulması gerekiyor. Anlaşamamak ya da tartışmak gibi hususlar genel sebepler olarak adlandırılırken onur kırma ya da haysiyetsiz bir yaşam şeklinin belirlenmesi ya da zina sebebi ile boşanma özel sebepler arasında bulunuyor. Bu sebepler kadar dosyaya bu sebeplerin deliller ve şahitler ile yansıtılması da çok büyük önem arz etmektedir.

 

 

Anlaşmalı Boşanmada Hakim Onayı

 

Mut boşanma avukatı sizin hazırlamış olduğunuz anlaşma metnini hakime sunar. Bu alanda tarafların haklarının ihlal edildiğine ya da çocuğun uygun koşullar ile savunulmadığına dair herhangi bir durum fark edildiği anda boşanma sürecindeki metnin değiştirilmesi istenebilir. Anlaşmalı boşanma metinlerine hukuk çerçevesinde ve tarafların lehine olmak üzere hakimlerin görüş bildirme hakkı da vardır.

 

 

Çekişmeli Boşanma Dava Süresi

 

Mut boşanma avukatı desteği ile çekişmeli davaların da sizin için daha az sancılı bir hal alması mümkün kılınacaktır. Bu süreçte anlaşmalı boşanmalara göre daha uzun sürdüğü görülmektedir. Çekişmeli davalarda nafakadan ev eşyalarına kadar birçok alanda karar verilmesi gerektiği ve tarafların itirazlarının dikkate alınması gerektiği için davanın uzun sürmesi oldukça normaldir. Çekişmeli boşanma davalarında hakkınızın korunması için nafaka talebinden tazminat talebine kadar isteklerinizin iletilme gibi bir hakkı da vardır.

 

 

Velayet Alma Süreci

 

Mut boşanma avukatı aracılığı ile gerekli olan velayetin alınması ve çocukların menfaatlerinin korunması da mümkün kılınacaktır. Çocukların en iyi şartlarda yetişmesi bu alanda en temel gerekçelerin başında gelmektedir. Velayet normal koşullar altında anne ve babaya aittir. Yakınların ve anne babanın istememsi durumunda çocuklar devlet himayesine alınır.  

 

 

Velayet Sürecinde Çocuğun Görüşü

 

Velayetin alınmasında ebeveynlerin yaşadıkları ortam ve sağlayacakları maddi manevi durum da kararın verilmesinde en büyük öneme sahip olan detaylardandır. Bu alanda sizin velayeti, hak ettiğinize dair gerekli olan bilgilendirme de anında yapılacaktır. Avukatınız sizin durumunuzun daha cazip ve yerinde olduğunu bildirmek için tüm delillerin toplanmasını sağlar.

Bu alanda çocukların ne istedikleri de soru olarak yöneltilir. 8 yaşından küçük olan çocukların herhangi bir şekilde fikirlerinin alınmasına imkan sunulmayacaktır. Ancak 8 yaş üstü olan çocukların hangi ebeveynde kalmak istediklerine dair beyanda bulunma hakkı vardır.

 

 

Nafaka Talep İşlemleri

 

Evliliğin sonuçlanmasının sonrasında eşlerden birinin geçim konusunda sıkıntıya düşmemesi ve çocukların bakımının da sorunsuz bir biçimde tamamlanması için nafaka talep edilebilmektedir. Avukat nafaka talep işlemlerine dair tüm detaylar size anında bildirilecektir. Bu alanda en temelde talep edilen nafaka tedbir nafakasıdır.

Henüz boşanmanın gerçekleşmesinin öncesinde sizden bu şekilde bir başvuru gelebilir. Hem eş için hem de 18 yaşından küçük çocuk için tedbir nafakası bağlanabilir. Fakat bu nafakanın ödenmemesi durumunda bir disiplin hapsi kararı alınmayacaktır.

 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo