Mersin Ağır Ceza Avukatı

Anasayfa / Haber & Blog / Mersin Ağır Ceza Avukatı

Mersin Ağır Ceza Avukatı

Mersin ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemesinde görülen davalar ile ilgilenen avukatları ifade etmektedir. Bunun yanı sıra Mersin ağır ceza avukatı bir suçun mağdurunun bir vekil sıfatı ile ya da suçun failine müdafıi sıfatı ile hizmet veren avukattır. Bu doğrultuda ağır ceza avukatı savcılık soruşturması, ağır ceza mahkeme davaları, tutuklama, el koyma, adli kontrol, kesinleşmiş hükümlere karşı olağanüstü yasal yollara başvurma ve infazın ertelenmesi gibi hizmetler sunmaktadır.

Ağır ceza hukuku alanına girmiş olan davalar herhangi bir kayıpla karşılaşmamak adına bu alan uzmanlaşmış olan ceza avukatları tarafından takip edilmesi gereken önemli bir süreç olarak ifade edilebilir. Cezanın yargılanması ve dava sürecinde el koyma, arama, yakalama, tutuklama ve gözaltı gibi çeşitli koruma tedbirlerinin söz konusu olması mümkündür.

Ağır ceza davalarında önemli bir süreç olan re’sen takip edilen suçların ceza zamanaşımı sürecinin geçmiş olmasının dışında suçun çeşitli kurumlar tarafından öğrenilmesi ve soruşturma sürecine geçilmesi ile başlamaktadır. Yeterli delil ya da şüphenin bulunması durumunda bir iddianame düzenlenerek kovuşturma başlatabilmektedir.

 

Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

 

Günümüzde herkes suçun en aza indiği ve hatta hiç olmadığı bir yerde yaşamak ister. Ancak insanoğlunun olduğu her yerde suç ve ceza var olmaktadır. Ceza hukuku ceza ve suçlar ile ilgili bağı göz önünde bulundurarak yaptırımlarını hukuka ve anayasaya uygulan bir hukuk. dalı olarak ifade edilir. Bu bağlamda Mersin ağır ceza avukatı da kovuşturma ve soruşturma sırasında müvekkilinin hukuki gerçeğini ortaya çıkarabilmek için hukuki bir görev üstlenmektedir.

 

Mersin Ağır Ceza Avukatı Faaliyet Alanları

 

Ağır Ceza Mahkemeleri’nde yargılanmakta olan tüm davalar ağır ceza avukatlarının faaliyet alanına girmektedir. Ağır ceza, cezaların çok daha ağırlaştırılmasını gereken suçlar ile ilgilidir. Bu aşamada Mersin ağır ceza avukatı devreye girmektedir. İrtikap, yağma, cinayet, resmi evrakta sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas gösterme ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra devletin güvenliğini zedeleme, düzenini bozma, anayasal düzene karşı çıkma ve milli savunmaya aykırı hareketlerde bulunma ağır ceza mahkemeleri tarafından değerlendirilen suçlardandır. Ağır ceza mahkemelerinde görülen tüm davalar ağır ceza avukatlarının faaliyet alanları içerisinde yer almaktadır.

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo